THE DEFINITIVE GUIDE TO YANAK INCELTME BIşEKTOMI VIDEO

The Definitive Guide to yanak inceltme bişektomi video

The Definitive Guide to yanak inceltme bişektomi video

Blog Article

Ameliyattan bir yıl sonra: Burundaki minimal şişlik ameliyattan bir yıl sonrasına kadar devam edebilir. Şişlik tamamen geçene kadar işlemin tam sonuçları görülemez.

Açık teknikte ise burun delikleri arasında kalan “columella” kesildiği için iz oluşumu meydana gelir. Başlangıçta belirgin olsa da bu iz iyileşme sürecinde soluklaşır ve estetik olarak bir sorun yaşanmaz.

Aktif kokain kullanımı olan hastalar operasyon için uygun adaylar değildir. Kokain burun mukozasına ciddi zararlar verebilir ve kronik inflamasyona yol açabilir. Bu durum cerrahi iyileşmeyi olumsuz etkiler ve postoperatif komplikasyon riskini artırır.

Eğer ki sinüzitiniz akut alevli değil ise, yani ateş halsizlik gibi belirtileriniz yok ise bu durum burun ameliyatı olmanıza engel değildir. Öte yandan burun ameliyatı ile beraber sinüzit gelişmesinde rolü olan septum deviasyonu, konka hipertrofisi gibi faktörler de tedavi edilebilir.

Ilık Duş: Ameliyat sonrası ılık suyla duş almalısınız. Sıcak su, burun bölgesinde şişliğe neden olabilir.

Kapalı rinoplasti operasyonunda burun anatomisinin kapsamlı bir bilgisi esastır. Burun yapısı birbirine bağlı karmaşık bir sistemden oluşur ve cerrahi müdahaleler bu sistem üzerinde önemli etkilere sahiptir.

Kapalı burun estetiği tekniğindeyse burnunuzun içinden küçük bir kesi yapılır ve bu sayede yara iziniz belli belirsizdir. Genellikle daha az invaziv bir burun tasarımı isteyen hastalar tercih ederler.

Uygun iyileşmeye müsade etmek için koşmak, yüzme ve hatta öne eğilme gibi kan basıncını arttıran aktiviteler ilk bir kaç hafta kısıtlanmalıdır. İşe geri dönme kararı kişinin şişlik ve rahatsızlık derecesine dayanır.

Rinoplasti ameliyatı , genellikle genel anestezi altında yapılır. İşlem sırasında, burun üzerindeki cildi kaldırmak için bir kesik yapılır ve burun kemikleri ve kıkırdakları yeniden şekillendirmek için gerekli olan işlemler yapılır.

Aksi halde önce septoplasti olur iseniz rinoplasti ameliyatınız sırasında kullanılabilecek septuma ait kıkırdaklar alındığı ya da şekil değiştirdiği için kullanılamaz. İkisini beraber olduğunuzda ise eğrilik yapan kıkırdaklar atılmadan estetik amaçlı kullanılabilmektedir. Hiçbir zaman estetik ameliyat olmayı düşünmüyor iseniz sadece nefes almanızın düzelmesi amaçlı septumunuzdaki sorunların septoplasti ameliyatı ile tedavisi de uygundur.

Eğri burunlar ileri derecede burun ameliyatı bilgisi gerektiren burun tiplerdir. Zira eğriliğin tedavi edilmesi için yüzlerce yöntem mevcuttur. Hepsine hakim olup hasta için uygun olanlarını seçmek de ancak tecrübe ve bilgi birikimi ile olur. Eğri burunların tedavisinde en etkili ve ileri yöntemlerden birisi 'Extracorpreal Septorhinoplasty' olarak adlandırılan, tüm eğriliklerin masada tedavi edildiği ve vücuda geri yerleştirildiği yöntem gelmektedir.

Bazı insanlar yakın çevrelerindeki bakterileri yok edebilmek için yanlarında dezenfektan taşıyarak kendilerini daha rahat hissederler. Rinoplasti sonrası iyileşmenin ilk haftalarında bir hastalığa barbie nose burun estetiği com yakalanmamak için kendinize en iyi şekilde bakmalısınız.

Rekonstrüktif rinoplasti , doğumsal bozukluk veya yaralanma sonucu oluşmuş şekil bozukluğunu düzeltmek için yapılır. Aynı zamanda içerideki şekil bozukluğu sebepli burun tıkanıklığını rahatlatmak amacıyla yapılan ameliyatla birlikte de yapılabilir.

Septal Uzatma Greftleri: Bu yöntemde septumun dorsal veya kaudal kısmına sabitlenmiş bir greft kullanılarak uç projeksiyonu artworkırılır. Bu greft istenen açıda sabitlenebilir ve burun ucunun daha belirgin hale gelmesini sağlar.

Report this page